از پوسته بزرگ آموزش آنلاین دیجی اکادمی رونمایی شد ...
021284284
0

گسترش همکاری علمی ایران با دانشگاههای آمریکا و انگلیس

تاثیرات توافق ژنو در گسترش همکاری‌های علمی ایران با دانشگاه‌های آمریکا و انگلیس
رییس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، توافق اخیر ژنو را گامی مثبت در جهت گسترش ارتباطات و همکاری‌های علمی ایران با کشورهای گروه ۱+۵ از جمله دانشگاه‌های انگلیس و آمریکا عنوان کرد.
به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از: پایگاه رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر ارسلان قربانی درباره تاثیرات مثبت توافق ایران با گروه ۱+۵ از جمله گسترش تبادلات و همکاری‌های علمی بین‌المللی کشورمان با کشورهای عضو گروه ۱+۵ گفت: هر نوع تحول در سیاست خارجی و بهبود روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای ۱+۵ پیامدهای مثبتی را در همه زمینه‌ها به ویژه توسعه همکاری علمی بین‌المللی با این کشورها دربرخواهد داشت.
وی با اشاره به همکاری‌های قبلی ایران با کشورهای ۱+۵ افزود: بر اساس اصول دیپلماسی علم و فناوری، ایران با همه کشورهای جهان به جز رژیم اشغالگر قدس همکاری علمی دارد، لکن تاثیرات منفی چالش‌ها و منازعات سیاسی در روند روابط و همکاری‌های علمی بین‌المللی قابل انکار نیست.
دکتر قربانی در خصوص اولویت همکاری‌های علمی با کشورهای خارجی به ویژه اعضای گروه ۱+۵ افزود: حضور جمعیت قابل توجه ایرانیان و مسلمانان در کشورهای آمریکا و انگلیس، این کشورها را در اولویت ارتباطات علمی با اعضای گروه ۱+۵ قرار می‌دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *