از پوسته بزرگ آموزش آنلاین دیجی اکادمی رونمایی شد ...
021284284
0

چگونه به نماینده مجلس نامه بنویسیم

چگونه به نماینده مجلس نامه بنویسیم

نحوه نوشتن نامه به نماینده مجلس شبیه به نامه های معمولی و دوستانه نیست. نامه نگاری اداری آئین و روشی دارد که آن را از سایر شیوه های نگارش متمایز می کند. اگر برای اداره یا ارگان خاصی از سبک نگارش نامه معمولی استفاده کنیم، این کار نوعی توهین محسوب می شود. به همین علت باید در نگارش یک نامه اداری برخی نکات ریز و درشت رعایت شود تا از نامه ما، سوء برداشت نگردد. نامه های اداری باید با رعایت نهایت ادب و احترام نگارش شود، خصوصا اگر نامه برای شخصی بالا دست و یا ارگان مهمی نوشته می شود. رعایت سبک نوشتن نامه اداری سبب می شود که جایگاه ما در مقام کسی که نامه را نوشته بالاتر رفته و به متن نامه ما توجه گردد.

نکات مهم در رابطه با نوشتن نامه خطاب به نماینده مجلس:

متن نامه باید با نهایت دقت در صحت مطالب تهیه شود. و باید شایسته فرد گیرنده باشد و پست و مقام شغلی و سازمانی فرد گیرنده باید در نظر گرفته شود.
شیوایی سخن و روانی مطلب نیز در نظر گرفته شود و از لغات قدیمی و نامانوس نباید استفاده شود. از حشو (به کار بردن واژه هایی که هم معنی هستند) خودداری شود.
به هیچ وجه نباید از کلمات و جملات عامیانه استفاده کرد.
از نشانه های قراردادی (ویرگول, نقطه و …) باید درست و به جا استفاده کرد.
از استفاده کردن جملات توهین آمیز, تهدید آمیز و مشکل آفرین خودداری کرد.
نامه ترجیحا باید در کاغذ های بزرگ نوشته شود تا امکان ارجاع و حاشیه نویسی داشته باشد.
نامه حدالامکان باید تایپ شود یا حد اقل با خط خوانا نوشته شود.

نمونه نامه خطاب به نماینده مجلس جهت دریافت تسهیلات اشتغالزایی:

بسم الله الرحمن الرحیم
من جاء بالحسنه فله خیرٌ منها
حضرت حجت الاسلام جناب اقای …………………………. نماینده محترم مجلس شورای اسلامی
با عرض سلام و ادای احترام
به استحضار می رساند این جانب :
…………./ فرزند ………….. ساکن ……………………… شهرستان ………………………
دارای مدرک ……………………. شاغل…………………………. متقاضی تسهیلات اشتغال زایی از مو سسه ………………………………… به مبلغ …………………………. جهت سرمایه گذاری در امر ………………………………………….را دارم.
خواهشمند است بذل عنایت نموده نسبت به این امر که اشتغال زایی مستقیم ده نفر را فراهم می نمایم ؛ سفارش و پیگیری لازم مبذول فرمایید. رجای واثق دارد با بزرگواری و مناعت طبع بی نظیر خود این جانب را مورد مرحمت و تفقد خود قرار خواهید داد.

جهت ثبت نام در دوره آموزشی آیین نگارش و مکاتبات اداری بر روی تصویر فوق کلیک نمایید.
این دوره به صورت غیر حضوری برگزار می گردد و محتوای آموزشی الکترونیکی در قالب CD یا DVD به ادرستان ارسال میشود.
همچنین پس از پایان دوره گواهی آموزشی رایگان و معتبر با قابلیت ترجمه رسمی دریافت می نمایید
مشاوره رایگان : ۰۲۱۲۸۴۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۲۲۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۳۳۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۸۸۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۹۹۲۸۴

دیدگاه کاربران
  • حمزه 17 بهمن 1399

    سلام و خسته نباشید در سال ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ که الان حدود ۶ سال از محدودیت اعمال مدرک تحصیلی کارمندان دولت میگذره و در ۲۴ مرداد سال ۱۳۹۹ رای توسط قائم مقام دبیر شورای نگهبان و دیوان عدالت اداری طی نامه به شماره ۲۱/۲/۱۳۹۹-۱۶۸۱۱۴/۱۰۲/۹۹ این محدودیت اعمال مدرک تحصیلی کارمندان را خلاف شرع و باطل شده و رای صادر شده و در مجلس هم در اول سال ۹۹ در مجلس و توسط وزیر آموزش وپرورش این موضوع مطرح گیر و رای گیری به عمل آمده و با حضور ۱۹۹ نماینده مجلس رای گیر اغاز و ۱۲۹ رای موافق و۱۵ عددمخالف و ۴ رای ممتنع این اعمال مدرک تحصیلی کارمندان تصویب شده و حتی ردیف بودجه هم تعیین شده که این بخشنامه شامل هر سه قوه میشود و حالا چرا اعمال نمیکنند مدرک تحصیلی کارمندان را و چرا دیوان عدالت اداری نامه رو به ادارات دولتی ابلاغ نمیکند و فقط در سایت های خبری اعلام میکنند و چرا بین کارمندان دولت تفاوت باید باشد مثلا فرهنگیان و ناجا باید اجرا شود و دیگر کارمندان دولت نباید اجرا شود در صورتی که همه کارمندان زیر نظر خدمات کشوری هستند و به اداره که مراجعه میکنیم میگن نامه به ما ابلاغ نشده و همه کارمندان نیستند تعداد اندکی و مبلغ سنگینی هم نیست حدود ۱۰۰ هزار تومان ماهیانه به حقوق یک کارمند افزایش پیدا میکند که با آین کار انگیزه .روحیه وپیشرفت و…از کارمندان گرفته شده تورو خدا پیگیری کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *