از پوسته بزرگ آموزش آنلاین دیجی اکادمی رونمایی شد ...
021284284
0

نمونه ترکه نامه (صورت اموال متوفی)

ترکه نامه

بعد از حمد و سپاس خدای بزرگ و طلب رحمت حق بر مرحومه / مرحوم : …………….. غرض از تحریر و تنظیم این سطور آنکه : چون سرکار علیه خانم / جناب
آقای : …. …………. …………………. در تاریخ   /   /   ۱۳ به رحمت ایزدی پیوسته و جان به جان آفرین تسلیم نموده است و ورثه قصد تعیین مقدار ترکه و دیون متوفیه / متوفی را دارند ، علیهذا در تاریخ   /   /   ۱۳ شمسی و در رأس ساعت : ……………. در بیت آن مرحومه / مرحوم واقع در تهران به نشانی : …………………. …………………. …………………….. و با حضور و امضاء تمامی ورثه به عبارت : اسامی دختران و پسران و مادر و پدر و همسر متوفی …………… …………… …………………………. ………………. …………………………………

و با حضور و امضاء اشخاص دیگر حاضر که از معتمدین و مطلعین هستند به موجب این ترکه نامه کلیه اموال منقول و غیر منقول و نقدینگی ها و دیون و مطالبات متوفیه / متوفی : ……………………………… و تشخیص گردیده و به شرح ذیل تحریر ترکه می گردد :

الف : اموال منقول : ۱- فرش دستباف ایرانی ( کاشی ) کرم رنگ به ابعاد ۴ × ۳ متر به تعداد ۸ تخته و ارزش ……………………………… ريال . ۲- تلویزیون رنگی ال ، ای ، دی ۵۴ اینچ سونی ژاپنی یک عدد به ارزش ……………………….ريال . ۳- رادیو ، گرام ، ضبط با دیسک (اتوریورس ) مارک سونی با دو بلندگو ۵۰۰ واتی و میز چوبی به ارزش
…………………….. ريال . ۵- سرویسهای مبل ۶ نفره ، میز غذاخوری ۸ نفره با ۸ صندلی چوبی ، کارد و چنگال نقره میوه خوری یک جین و کارد کیک بری یک عدد و قاشق و چنگال غذاخوری یک جین و همه نقره و به عیار ۲۴ و سرویس غذاخوری چینی ساخت آلمان ۱۲ نفره و ………………….. پارچه و سایر ظروف چینی و کریستال ساخت فرانسه جمعاً به تعداد ……………. و همگی به ارزش …………………….. ريال . ۶- سرویس آشپزخانه اعم از دیگ ، تابه ، دیگ زودپز برقی ، ماکروویو و غیره به ارزش ………………… ريال . ۷- یخچال و فریزر سایدبای ساید جنرال الکتریک آمریکائی ۲۴ فوت جمعاً به ارزش ……………………. ريال . ۸- اوراق سهام شرکت : ………………. ريال .

۹- اسناد رسمی مطالبات تعداد …………………… برگ جمعاً بالغ بر………….. ريال .

۱۰- موجودی نقدی سپرده نزد بانک های …………………………. شعب …………………… به موجب صورت ضمیمه جمعاً به مبلغ …………………………………. ريال . ۱۱- دیون رسمی و تجاری به موجب صورت پیوست طبق فتوکپی های مدارک جمعاً به مبلغ ………………………………………. ريال .

ب : اموال غیر منقول : ۱- خانه مسکونی به پلاک ثبتی ……………………………… بخش ۱۱ تهران. ۲- باغ در کرج به پلاک ثبتی …………………………. ۳- ویلای محمود آباد به پلاک ثثبتی …………………………. ۴- یک باب ساختمان مسکونی ۱۲ طبقه که هر طبقه ۴ واحدی است است به پلاک ثبتی ……………………………… بخش ۱۱ تهران . ۵- امتیازات تلفن های منصوبه در املاک فوق به شمارات : ……………………………………………………………………….. جمعاً به ارزش …………………………………………… ريال . ۶- امتیازات برق ها و آب ها و گازهای منصوبه در املاک فوق که جزء ارزش املاک محسوب است .

تذکاریه : ۱- ارزیابی اموال منقول به توسط خانم / آقای : …………………………………… به عنوان ارزیاب مورد تراضی و اعتبار ورثه به عمل آمده . ۲- کلیه اسناد و مطالبات و اوراق سپرده بانکی مذکور و اموال منقول موصوفه به موجب این ترک نامه تحویل همسر مذکور متوفیه / متوفی گردید که تا زمان تقسیم شرعی و قانونی ( بعد از تحصیل گواهی حصر وراثت و گواهینامۀ واریز مالیات بر ارث ) نزد مشارالیها / مشارالیه باقی بماند. ۳- این ترکه نامه در ……………………… نسخه متحدالمتن و الاعتبار تنظیم و ضمن تصدیق صحت آن به امضاء نامبردگان ذیل رسیده است .

تاریخ : ……………………… ماه یکهزار و سیصد و……………………. ۱۳ شمسی .

محل امضاء ورثه :

محل امضاء ارزیاب :

محل امضاء حافظ ( همسر دائمی ) :

محل امضاء سایرین حاضر :

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *