×

مقالات علمی و آموزشی مقاله های ورزش و هنر

شنا

شنا

معرفی رشته شنا:

شنا عبارت است از حرکات منظم دست‌ها و پاها و به‌طور کلی بدن که امکان پیشروی موجودات زنده در آب را ممکن می‌سازد. ورزش شنا یکی از ورزش‌های آبی است که ورزشکاران با شنا کردن در آب به رقابت می‌پردازند.

انواع شنا در مسابقات رسمی و بین المللی:

۱. شنای آزاد:

شنای آزاد گونه ای از شناست که توسط فینا (فدراسیون جهانی شنا، شیرجه و واترپلو) تعریف شده و در مسابقات مختلف جهانی و المپیک اجرا می شود. این سبک از سریع ترین سبک های شنا محسوب می شود. منظور از شنای آزاد این است که در مسابقات این شنا، یک شناگر می تواند با هر استیلی که می خواهد شنا کند به جز کرال پشت، شنای قورباغه و شنای پروانه. در این مسابقات، شناگران معمولاً از شنای کرال سینه استفاده می کنند چون سریع ترین نوع شنا است.

۲. کرال پشت:

کرال پشت نوعی از شناست که در آن شناگر باید در تمامی طول مسابقه بر پشت خود دراز بکشد، به جز زمانی که برای تغییر مسیر می چرخد. در این شنا، شناگر بازوهای خود را به سمت عقب می برد و به دور شانۀ خود به صورت یک درمیان می چرخاند و خود را درون آب به جلو می راند. در این سبک، پاها به حالت ضربدری به آب ضربه می زنند تا نیروی محرکه تولید کنند. کرال پشت را به سادگی می توان یاد گرفت، چون صورت همیشه خارج از آب قرار دارد و دم و بازدم به آسانی انجام می شود.

۳. شنای قورباغه:

شنای قورباغه قدیمی ترین و رایج ترین گونۀ شناست، به این دلیل که در این نوع شنا، شناگر قادر به تنفس راحت در حین شنا نیز هست و نیاز کمتری به صرف انرژی دارد. این شنا کندترین نوع شنا بین چهار شنای اصلی است و برای مسافت های طولانی مناسب است.در واقع به این شکل انجام می شود که بدن در حالتی افقی بر روی آب می گیرد. هر دو دست آب را از جلو می گیرند و توسط کف و ساعد به طرف عقب و زیر شکم می کشند. بدن در همان زیر آب به جلو کشیده می شود و مجدداً عمل کشیدن آب توسط دست ها انجام می گردد. پاها نیز توسط فشار و ضربه ای که به آب وارد می کنند، آب را به عقب می رانند.

۴. شنای پروانه:

شنای پروانه که به آن «شنای پرواز» نیز گفته می شود از تغییراتی در شنای قورباغه به وجود آمده است. این شنا که دومین شنا با حرکات سریع محسوب می شود، به دلیل جذابیت خاص خود بسیار پرطرف دار است. این سبک از شنا به دلیل سختی حرکات، نیازمند رعایت اصول، ریتم و تکنیک های خاصی است که برخلاف انواع دیگر شنا افراد مبتدی نمی توانند از پس آن برآیند. در شنای پروانه شناگر به شکم روی آب قرار می گیرد و سعی می کند نیروی مقاوم را با پایین گرفتن سر، بالابردن نسبی پاها، کاهش حرکت های بدن به سمت بالا و پایین از بین برد و عمل کشش و خروج از آب را انجام دهد. کنترل حرکت بدن در حین اجرای هر دو مرحله یا هریک از آن ها کار مشکلی است، لذا شناگر باید سعی کند همواره در طی یک دورۀ کامل حرکت، حالت افقی بدن خود را حفظ کند. حرکت هم زمان دو دست در این شنا برای شناگر یک مزیت نیز به همراه دارد و آن این است که دیگر وی نگران حالت عدم تعادل یا چرخش پای مخالف به سبب حرکت دست مخالف نیست

رده های سنی در مسابقات شنا:

نوجوانان در سنین: زیر ۱۰ سال، ۱۱ و ۱۲ سال، ۱۳ و ۱۴ سال

جوانان در سنین: ۱۵ و ۱۶ و ۱۷ سال

بزرگ سالان (عموم) در سنین: ۱۸ سال به بالا

جهت ثبت نام در دوره آموزش مجازی شنا  روی تصویر فوق کلیک نمایید

این دوره به صورت غیر حضوری برگزار می گردد و محتوای آموزشی الکترونیکی در قالب CD یا DVD ارسال می شود به آدرستان

پس از پایان دوره گواهی آموزشی رایگان و معتبر با قابلیت ترجمه رسمی دریافت می نمایید

مشاوره رایگان : ۰۲۱۲۸۴۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۲۲۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۳۳۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۸۸۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۹۹۲۸۴

دیدگاه شما نسبت به این موضوع چیست ؟

راهنمای شرکت در دوره های مجازی:

آیا میدانید شما می توانید مرتبط با علاقه خود در دوره های آموزش مجازی بنیاد شرکت و بسته های آموزشی جامع درب منزل دریافت نموده و پس از پایان دوره برای خود مدرک معتبر ملی و بین المللی اخذ نمایید ؟

01 ثبت نام آنلاین در دوره های مورد نظر
02 دریافت بسته آموزشی و مطالعه محتوا
03 شرکت در ارزیابی آنلاین و ارسال پروژه
04 دریافت مدرک پایان دوره درب منزل

فرم درخواست مشاوره رایگان :

اهدافی که تمایل دارید بنیاد در راه رسیدن به آن ها مشاور شما باشد :

تدریس در بنیاد و کسب درآمد

درآمد میلیونی اینترنتی

آزمون های ادواری بنیاد

درآمد میلیونی اینترنتی

آموزش رایگان صوتی و PDF

در هر کسب و کاری که هستید ما به شما کمک می کنیم تا رزومه فردی و رزومه بنگاه اقتصادی خود را تقویت نمایید و فروش خود را افزایش دهید:

مزایای اخذ مدرک ایزو معتبر :

تسهیل شرایط اخذ مجوزهای گوناگون

ارتقاء سطح سازمان و افزایش رضایت

کسب امتیاز در مناقصه و مزایده ها

افزایش نفوذ تبلیغات و تقویت برند

فروش و مشتریان خود را افزایش دهید

اولین نرم افزار بانک اطلاعات مشاغل دارای مجوز در کشور

اطلاعات مشاغل بیش از ۲ میلیون بنگاه اقتصادی

جستجوی پیشرفته | امکان سفارشی سازی | امکان ارسال پیامک