×

مقالات علمی و آموزشی مقاله های ویژه اشتغال

رشته خیاطی

رشته خیاطی

رشته خیاطی

خیاطی ، کار هیجان انگیز و سرگرم کننده ای می باشد و احساس غرور و افتخار را در شما ایجاد می کند . خیاطی دنیای از فرصت ها و امکانات را برای ابراز خلاقیت برای شما فراهم خواهد کرد. هنر خیاطی با هنرهای بسیاری از جمله بافتنی ، رودوزی ، قلاب بافی ، مروارید دوزی و… در ارتباط است. اگر به پارچه ، مد و لباس علاقه مند هستید شغل خیاطی مناسب شما خواهد بود.

معرفی رشته خیاطی

یکی از شاخه های رشته کار و دانش خیاطی می باشد. هنرجویان رشته خیاطی مهارت های کاربردی خیاطی زنانه از جمله نازک دوزی زنانه ، روپوش ، کت ، الگوسازی با رایانه ، برشکاری زنانه ، مانتو دوزی و… را آموزش خواهند دید. علاوه بر یادگیری مهارت های خیاطی هنرجویان کار با ماشین های صنعتی دوخت و ابزارهای دیگر مانند اتوهای صنعتی را آموزش می بینند و در نهایت می توانند با استفاده از نرم افزار طراحی الگو برای کارگاه های صنعتی الگو طراحی کنند. هنر جویانی که از این رشته فارغ التحصیل می شوند مهارت دوخت انواع لباس منزل ، رسمی ، مهمانی زنانه و توانایی طراحی الگو (الگوسازی) را خواهند داشت.

دروس تخصصی رشته خیاطی:

هنر جوی رشته طراحی و دوخت در طی ۲ساله تحصیل در هنرستان کاردانش مطالب زیر را علاوه بر درسهای عمومی فرا می‌گیرد،البته در شاخه‌های متفاوت دروس نیز متفاوت می‌باشند.

* نازکدوزی که شامل دوخت انواع دامن و پیراهن و شلوار و چادر ومقنعه و… می‌باشد. * ضخیم دوزی که شامل دوخت مدلهای مختلف کت و پالتو می‌باشد. *دوخت تکمیلی که شامل دوخت انواع لباس‌های مجلسی و عروس ونامزدی وشب … *لباس کودک تا ۶ سال و نوزاد، سرویس خواب کودک وسرویس حوله نوزاد و… *دوخت تزئینی شامل انواع ابریشم دوزی و خامه دوزی تکه دوزی وتزئینات مختلف روی البسه است. البته گستردگی این رشته بسیار است و برخی از این دروس به عنوان دروس اختیاری به دانش آموزان ارائه می‌شود.

سطح آموزشی مهارت های خیاطی:

این رشته دارای استاندارهای آموزشی مطلوبی می باشد و هم سطح استانداردهای جهانی است. اگر آموزش به درستی انجام شود و هنرجو نسبت به فراگیری مهارت ها علاقه مند باشد ، بعد ازفارغ التحصیلی آینده ی روشنی در بازار تولید پوشاک خواهد داشت.

آینده تحصیلی و شغلی رشته خیاطی:

هنر جویانی که در این رشته در حال تحصیل می باشند ، اگر در آزمون های ورودی دوره کاردانی (دانشکده های دولتی ، دانشگاه های آزاد و دانشگاه علمی و کاربردی) موفق شوند ، می توانند ادامه تحصیل بدهند و در آزمون های لیسانس ، فوق لیسانس و… شرکت کنند.

اهداف این رشته:

در صورتی که لباس در داخل کشور تولید شود تا حد زیادی می‌توان از تهاجم فرهنگی جلوگیری کرد با استفاده صحیح از معلومات این رشته می‌توان از ارزشها و فرهنگ و هنر ایرانی و اسلامی حفاظت کرد از دیگر اهداف این رشته توانمندی هنر جویان در رفع نیاز‌های خود وکمک به اقتصاد خانواده است.

جهت ثبت نام در دوره آموزش مجازی طراحی و دوخت مانتو بر روی تصویر فوق کلیک نمایید.

این دوره به صورت غیر حضوری برگزار می گردد و محتوای آموزشی الکترونیکی در قالب CD یا DVD به ادرستان ارسال میشود.

همچنین پس از پایان دوره گواهی آموزشی رایگان و معتبر با قابلیت ترجمه رسمی دریافت می نمایید

مشاوره رایگان : ۰۲۱۲۸۴۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۲۲۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۳۳۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۸۸۲۸۴ و ۰۹۳۳۰۰۹۹۲۸۴

دیدگاه شما نسبت به این موضوع چیست ؟

راهنمای شرکت در دوره های مجازی:

آیا میدانید شما می توانید مرتبط با علاقه خود در دوره های آموزش مجازی بنیاد شرکت و بسته های آموزشی جامع درب منزل دریافت نموده و پس از پایان دوره برای خود مدرک معتبر ملی و بین المللی اخذ نمایید ؟

01 ثبت نام آنلاین در دوره های مورد نظر
02 دریافت بسته آموزشی و مطالعه محتوا
03 شرکت در ارزیابی آنلاین و ارسال پروژه
04 دریافت مدرک پایان دوره درب منزل

فرم درخواست مشاوره رایگان :

اهدافی که تمایل دارید بنیاد در راه رسیدن به آن ها مشاور شما باشد :

تدریس در بنیاد و کسب درآمد

درآمد میلیونی اینترنتی

آزمون های ادواری بنیاد

درآمد میلیونی اینترنتی

آموزش رایگان صوتی و PDF

در هر کسب و کاری که هستید ما به شما کمک می کنیم تا رزومه فردی و رزومه بنگاه اقتصادی خود را تقویت نمایید و فروش خود را افزایش دهید:

مزایای اخذ مدرک ایزو معتبر :

تسهیل شرایط اخذ مجوزهای گوناگون

ارتقاء سطح سازمان و افزایش رضایت

کسب امتیاز در مناقصه و مزایده ها

افزایش نفوذ تبلیغات و تقویت برند

فروش و مشتریان خود را افزایش دهید

اولین نرم افزار بانک اطلاعات مشاغل دارای مجوز در کشور

اطلاعات مشاغل بیش از ۲ میلیون بنگاه اقتصادی

جستجوی پیشرفته | امکان سفارشی سازی | امکان ارسال پیامک