×

مقالات علمی و آموزشی مقالات دانشگاهی

برترین دانشگاههای آنلاین دنیا

شما اینجا هستید: بنیاد آموزش مجازی ایرانیان > مقالات دانشگاهی > برترین دانشگاههای آنلاین دنیا

برترین دانشگاههای آنلاین دنیا

این روزها بیش از هر زمان دیگر نام دانشگاه آنلاین یا دوره‌های آموزشی مجازی به گوش می‌رسد. شاید باور این مسئله اندکی سخت باشد، اما شما به عنوان یک دانشجوی مجازی بدون نیاز به پشت‌سر گذاشتن مسافت طولانی برای رسیدن به دانشگاه، شرکت در کلاس‌های حضوری در زمان مشخص و به صورت هر روز و همچنین تحمل فضای دشوار کلاس می‌توانید دوره‌های تحصیلی در مقاطع مختلف را در منزل خود پشت‌سر بگذارید و در نهایت از معتبرترین دانشگاه‌های جهان فارغ‌التحصیل شوید. دانشگاه آنلاین فضای انعطاف‌پذیری در اختیار شما می‌گذارد که می‌توانید هرزمان که دوست دارید در کلاس‌های آن شرکت کنید، رانندگی‌های طولانی برای رسیدن به کلاس راس ساعت مشخص را کنار بگذارید و حین انجام فعالیت شغلی، در رشته مورد علاقه خود از یک دانشگاه معتبر فارغ‌التحصیل شوید.محققان بر اساس آخرین بررسی‌های خود لیست برترین دانشگاه‌های آنلاین جهان را به قرار زیر ارایه کرده‌اند.

دانشگاه Walden

بیش از 46 هزار و 500 دانشجو از 50 ایالت آمریکا و 145 کشور جهان Walden را به عنوان دانشگاه آنلاین خود برگزیده‌اند. بیش از 80 درصد دانشجویان این مرکز کار تمام‌وقت دارند یا استخدام رسمی یک مرکز هستند. در بررسی‌های صورت گرفته 97 درصد کارمندان دانشجو اعلام کردند که قصد دارند مقطع تحصیلی بعدی را هم در دانشگاه Walden ادامه دهند و 85 درصد دانشجویان کنونی Walden هم از شرایط آموزشی آن ابراز رضایت کرده‌اند.

   دانشگاه Post

این مرکز که از نظر ارایه بهترین برنامه آموزشی در گستره جهانی رتبه نوزدهم را به خود اختصاص داده است، بهترین کیفیت را در زمینه ارتباطات آموزشی در اختیار دانشجویان می‌گذارد. به‌ازای هر 23 دانشجو در این مرکز یک استاد در نظر گرفته شده است و دانشجویان مجازی مزایای حضور در کلاس‌های کم‌جمعیت با آخرین قابلیت‌های روز دنیا را در اختیار می‌گیرند. دانشگاه آنلاین Post دوره‌های مجزایی را دوره زمانی 8 هفته برگزار می‌کند که این دوره‌ها 6 بار در طول سال تکرار می‌شوند.

  دانشگاه Ashford

دانشگاه مجازی Ashford به واسطه قابلیت‌های گسترده اینترنتی که در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهد شهرت جهانی دارد. این دانشگاه سال گذشته رتبه پنجم بهترین دانشگاه‌های آنلاین جهان را در اختیار داشت و در آخرین بررسی صورت گرفته 86 درصد دانشجویان آن اعلام کردند که امکانات مجازی آموزشی این مرکز در سطح “عالی” یا “بسیار عالی” است. علاوه بر این، 92 درصد فارغ‌التحصیلان نیز گفته‌اند که از سطح آموزشی این مرکز “راضی” یا “بسیار راضی” بوده‌اند. دانشگاه Ashford یک پلتفورم آنلاین جدید در اختیار گرفته است که امکان ارتباط دانشجو با دانشکده و همکلاسیان را از طریق ابزارهای ارتباطی فراهم می‌کند. در این مرکز بیش از 50 رشته تدریس می‌شود.

    دانشگاه Independence

دانشگاه Independence برای بیش از سه دهه یکی از بهترین مراکز آموزشی جهان بوده و از زمانی که سیستم آنلاین خود را راه‌اندازی کرده است، در لیست بهترین دانشگاه‌های مجازی جهان هم جا دارد. دانشگاه مجازی Independence نخستین بار در دانشکده علوم بهداشتی وابسته به دانشگاه کالیفرنیا فعالیت خود را آغاز کرد و هم‌اکنون در تمامی رشته‌ها از جمله مدیریت بازرگانی، هنرهای گرافیکی، طراحی اینترنتی، سیستم‌های اطلاعاتی و مدیریت اطلاعات بهداشتی فعالیت می‌کند. باید توجه داشت که سیستم تدریس در مرکز حقیقی و مجازی این دانشگاه کاملا با یکدیگر متفاوت است.

    دانشگاه ایالتی Colorado

دانشگاه ایالتی Colorado برای دوره‌های مجازی خود مرکزی را با نام OnlinePlus راه‌اندازی کرده است که طی آن به بیش از 10 هزار دانشجو امکان می‌دهد دوره‌های آموزشی سالانه خود را در سطح جهانی دنبال کنند. این طور که مرکز World Report اعلام کرده است، دانشگاه ایالتی Colorado به همراه بخش مجازی خود شصتمین دانشگاه عمومی جهان محسوب می شود و سال گذشته هفتمین برنامه آموزشی مجازی برتر جهان را نیز ارایه داده است. نظرسنجی‌ها نشان داده است که 83.6 درصد از دانشجویان این مرکز از شرایط تحصیلی خود راضی هستند. کلاس‌ها در مرکز آموزشی OnlinePlus به صورت انفرادی برگزار می‌شوند.

  دانشگاه Liberty

این دانشگاه نخستین بار در سال 1985 فعالیت خود را آغاز کرد و از آن زمان تاکنون پیشرفت‌های فراوانی کرده است. این مرکز بزرگترین سیستم آموزشی مسیحیان جهان نیز محسوب می‌شود و هم‌اکنون بیش از 80 هزار دانشجو از سراسر جهان را در دوره‌های آموزشی آنلاین خود شرکت می‌دهد. کلاس‌های مجازی این مرکز در بالاترین سطح کیفیت برگزار می‌شوند و دانشجویان آن هرساله در بیش از 160 مقطع و رشته تحصیلی حضور میابند. دانشگاه Liberty  به واسطه “پایگاه اطلاعاتی تحصیلی آنلاین” خود شهرت جهانی دارد و از این لحاظ بین 10 دانشگاه برتر جهان قرار می‌گیرد. این مرکز همچنین انعطاف‌پذیرترین کلاس‌های مجازی در جهان را نیز برگزار می‌کند.

  دانشگاه Kaplan

این دانشگاه بخشی از مرکز بزرگ آموزشی Kaplan Higher Education Corporation محسوب می‌شود که تمامی دوره‌های آن به صورت آنلاین دانشجو می‌پذیرد. تاریخ تاسیس این مرکز آموزشی به سال 1937 برمی‌گردد و کارشناسان آن را قدیمی‌ترین دانشگاه آنلاین جهان نیز می‌دانند. این دانشگاه هر کلاس مجازی خود را با میانگین 21 نفر برگزار می‌کند. از این دانشگاه می‌توان با عنوان یکی از بزرگترین مراکز آنلاین جهان برای انجام آموزش‌های نظامی یاد کرد. در دانشگاه Kaplan بیش از 9 هزار دانشجوی نظامی، جانباز و همسر افراد نظامی حضور دارند. بر اساس نظرسنجی انجام شده روی فارغ‌التحصیلان، 91 درصد آن‌ها اعلام کردند که سیستم تحصیلی رضایت آن‌ها را جلب کرده است و 84 درصد هم گفتند که تحصیل در این مرکز را به دیگران هم توصیه کرده‌اند.

   دانشگاه Western Governors

این مرکز یک دانشگاه غیرانتفاعی و غیردولتی محسوب می‌شود و تنها دانشگاه مجازی خصوصی در آمریکا است که مجوز رسمی دارد. در این مرکز دانشجویان می‌توانند تمام رشته‌های تحصیلی مورد علاقه خود را در سطوح مختلف دنبال کنند و در بالاترین کیفیت آموزشی بهترین مدارک را نیز در اختیار بگیرند. دانشگاه مجازی Western Governors به واسطه کیفیت بالای آموزشی خود در سال‌های 2008 و 2011 میلادی موفق شد جایزه 21st Century Award را در زمینه آموزش‌های از راه دور به‌دست آورد. این مرکز بر خلاف دیگر دانشگاه‌های مجازی فعالیت‌های خود را برپایه دنیای واقعی و کلاس‌های حقیقی ترتیب داده است و به‌ازای تعداد ساعتی که دانشجویان در کلاس مجازی حضور دارند، به آن‌ها نمره می‌‌دهد. شهریه این دانشگاه نیز تقریبا نصب شهریه دیگر دانشگاه‌های مجازی است و به عبارت دیگر، دانشجویان با حضور در آن می‌توانند در زمان و پول خود صرفه‌جویی کنند.

   دانشگاه National

این مرکز دومین دانشگاه مجازی غیردولتی جهان محسوب می‌شود که مرکز آن در ایالت کالیفرنیا و در دانشگاه حقیقی National University واقع شده است. دانشگاه مجازی National در لیست 10 دانشگاه برتر مجازی جهان برای زنان، ساکنان آمریکای جنوبی و همچنین آمریکای لاتین هم قرار دارد. بیش از 70 دوره آموزشی این مرکز به صورت 100 درصد آنلاین تدریس می‌شوند و این دوره‌ها در کلاس‌های پویا، تعاملی و پیشرفته ارایه می‌شوند. کلاس‌های درس و مباحث تحصیلی در این آزمایشگاه به صورت 24 ساعت در 7 روز هفته در اختیار دانشجویان قرار می‌گیرند. دانشجویان می‌توانند 1200 دوره آموزشی آنلاین را در این مرکز انتخاب کنند.

  دانشگاه Saint Leo

این دانشگاه مجازی بیش از 16 هزار دانشگاه از سراسر جهان را در خود جا داده است و از اوایل دهه 1990 تا کنون تدریس دوره‌های خود به صورت مجازی را آغاز کرده است. این مرکز هم‌اکنون پنجاه‌وسومین دانشگاه آنلاین برتر جهان در مقطع کارشناسی را نیز در اختیار دارد و اگرچه قدیمی‌ترین دانشگاه کاتولیک جهان محسوب می شود، دوره‌های تحصیلی خود را در همه زمینه‌ها در اختیار دانشجویان می‌گذارد. گفته می‌شود که برای تدریس رشته‌های بازرگانی در این مرکز، مدیران بیش از 200 شرکت جهانی که در لیست برترین شرکت‌های جهان موسوم به Fortune 1000 حضور دارند، دوره‌های آموزشی برگزار می‌کنند.

نقیب الله محمدی در تاریخ یکشنبه 14 فوریه 2016 گفت:

سلام چقسم میتوانم ثبت نام نمایم و در ضمن در مورد فیس سمستر آن معلومات میدادین در رشته انجینری برق. تشکر

ذبیح الله در تاریخ پنج‌شنبه 09 آگوست 2018 گفت:

سلام میخواهم علوم سیاسی بخوانم چطور میتوانم دانشگاه آنلاین ثبت نام کنم.

ندا در تاریخ جمعه 20 سپتامبر 2019 گفت:

سلام خوبید؟می خواستم ببینم این دانشگاه ها در دوره دکترا چه جوری دانشجو می پذیرو؟در رشته های علوم پایه ؟

پولاد در تاریخ دوشنبه 04 می 2020 گفت:

باسلام طریقه ثبت نام در دانشگاه مجازی چگونه‌است باتشکرفراوان

عاطفه در تاریخ جمعه 29 می 2020 گفت:

سلام، کارشناسی ارشد Mba دارم چطور میتونم مدرک معتبر دکتری dba رو در یک دانشگاه مجازی معتبر دریافت کنم، پیشاپیش سپاسمندم

مهناز در تاریخ دوشنبه 01 ژوئن 2020 گفت:

آیا امکان تحصیل مقطع دکتری به صورت آن لاین در ایران وجود داره ؟

نقیب الله دانشپور در تاریخ دوشنبه 27 جولای 2020 گفت:

درود بیکران نثار تان باد!
من میخواهم تحصیلاتم را بشکل آنلاین در یکی از دانشگاه های آنلاین ادامه بدهم .
میشود رهنمایی ام که چگونه ثبت نام نمایم ؟ و چه شرایط دارد؟ چقدر هزینه بر میدارد ؟ و چه وقت شروع میشود.

نقیب الله دانشپور از
افغانستان؛بادغیس
naqib.danishpoor@gmail.com

طاها در تاریخ سه‌شنبه 22 سپتامبر 2020 گفت:

مدرک کارشناس ارشد توسعه اقتصادی دارم برای دوره دکتری بصورت مجازی در رشته های اقتصاد در کدام دانشگاه میتونم ادامه بدهم

محترم در تاریخ شنبه 13 فوریه 2021 گفت:

من میخواهم که یک دوره انلاین را بخوانم

    مدیر کل سایت در تاریخ دوشنبه 08 مارس 2021 گفت:

    در سایت بنیاد آموزش مجازی ایرانیان در خدمت شما هستیم

محترم در تاریخ شنبه 13 فوریه 2021 گفت:

سلام میخواهم در دوره لیسانس در کمپیوتر ثبت نام نمایم لطف نموده اطلاعات برای من بدهید تشکر

سیستانی در تاریخ شنبه 20 فوریه 2021 گفت:

با سلام چگونه می توان در شته هف مقطع لیسانس درس خواهند لطفا نام دانشگاه و شهریه را اعلام کنید
ممنون

دیدگاه شما نسبت به این موضوع چیست ؟

راهنمای شرکت در دوره های مجازی:

آیا میدانید شما می توانید مرتبط با علاقه خود در دوره های آموزش مجازی بنیاد شرکت و بسته های آموزشی جامع درب منزل دریافت نموده و پس از پایان دوره برای خود مدرک معتبر ملی و بین المللی اخذ نمایید ؟

01 ثبت نام آنلاین در دوره های مورد نظر
02 دریافت بسته آموزشی و مطالعه محتوا
03 شرکت در ارزیابی آنلاین و ارسال پروژه
04 دریافت مدرک پایان دوره درب منزل

فرم درخواست مشاوره رایگان :

اهدافی که تمایل دارید بنیاد در راه رسیدن به آن ها مشاور شما باشد :

تدریس در بنیاد و کسب درآمد

درآمد میلیونی اینترنتی

آزمون های ادواری بنیاد

درآمد میلیونی اینترنتی

آموزش رایگان صوتی و PDF

در هر کسب و کاری که هستید ما به شما کمک می کنیم تا رزومه فردی و رزومه بنگاه اقتصادی خود را تقویت نمایید و فروش خود را افزایش دهید:

مزایای اخذ مدرک ایزو معتبر :

تسهیل شرایط اخذ مجوزهای گوناگون

ارتقاء سطح سازمان و افزایش رضایت

کسب امتیاز در مناقصه و مزایده ها

افزایش نفوذ تبلیغات و تقویت برند

فروش و مشتریان خود را افزایش دهید

اولین نرم افزار بانک اطلاعات مشاغل دارای مجوز در کشور

اطلاعات مشاغل بیش از ۲ میلیون بنگاه اقتصادی

جستجوی پیشرفته | امکان سفارشی سازی | امکان ارسال پیامک